Знатні люди

Войтюк Ніна Миронівна народилась в 1936 році в смт. Іллінці Вінницької області. В 1956 році закінчила сільськогосподарський технікум і здобула спеціальність агронома. На роботу направили в колгосп « Нове життя» с.Забороль. Спочатку працювала агрономом, економістом, а пізніше бригадиром овочевої бригади місцевого колгоспу. Багато літ життя віддала селу, рідній землі, улюбленому овочівництву. Нашу славну землячку високо оцінила держава - бронзова медаль, яку Ніна Миронівна отримала в 1978році на виставці в Москві. За досягнуті успіхи розвитку сільського господарства в 1972 році її було нагороджено « Знак пошани» та орденом Трудового Червоного Прапора в 1971 році. В 1991 році Указом Президії Верховної Ради Української РСР Ніні Миронівні було присвоєно почесне звання заслужений працівник сільського господарства. За Ніну Миронівну можна сказати багато гарних слів, бо ця людина, як ніхто, розуміє важливість нелегкої селянської праці, їй притаманне - почуття власної відповідальності перед земляками, які її оточують, перед суспільством, нацією, перед майбутніми - внуками, правнуками, яких вона любить більше за життя.

Петро Павлович Савош народився 3 липня 1954 року в селі Красноволя Любомльського району Волинської області. Навчався у Любомльській школі. У 1971 році вступив до Луцького культурно-освітнього училища на режисерський факультет. Молодий актор Петро Савош прийшов на роботу до Волинського академічного обласного театру ляльок у 1976 році. Однією з перших ролей, які довелось втілювати у життя на сцені, був Дід Мороз. Для актора це дійсно особливий образ. Перевтілення у будь-якого героя завжди є нелегким завданням, а побувати в образі Діда Мороза дано лише окремим. Цього казкового героя треба менш за все грати, потрібно бути ним у душі, сповненій чесністю та чистими намірами.

У 1982 році Петро Савош закінчив повний курс Рівненського державного Інституту культури за спеціальністю «Культурно-освітня робота». За три десятки років актор зіграв понад 60 ролей, досяг вершин акторської майстерності. Щоб мати справу із дитячою публікою, потрібно і самому в душі залишатися дитиною. «Для дітей потрібно грати так, як і для дорослих, тільки трішки яскравіше. Бо дорослі пробачать фальш, а діти - ні. Вони всьому вірять, тому треба бути правдивим та щирим, мати особливу душу, думки, посмішку», - вважає Петро Павлович. І справді, створені актором художні образи не тільки цікаві та улюблені для дітей, а й вирізняються глибиною думки, яскравим характером, емоційністю, темпераментом, досконалою технікою ляльковедення. Казковий досвід у Петра Савоша чималий. Він запам'ятався найменшому глядачеві у різноманітних образах: Дядько Лев – «Лісова пісня», Воєвода - «По щучому велінню», Пірат - «Господар нашого двору», Вовк - «Золоте курча», Казкар - «Мандрівний лялькар». Удав «Таємничий гіпопотам», Ослик - «Війні Пух і його друзі», Панько - «На Івана Купала», Цар Ірод - «Український вертеп» та інші.

З 2001 року Петро Савош працює завідувачем трупи Волинського академічного обласного театру ляльок. Петро Павлович – здібний організатор творчого процесу, бере участь у плануванні репертуару, контролює ведення репетицій та вистав. Своєю майстерністю щедро ділиться з молодими акторами театру та студентами Волинського державного училища культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського.

У 2007 році Петру Павловичу Савошу присвоєно звання заслуженого артиста України. За майстерність ляльковедення та створення високохудожніх сценічних образів волинський актор отримує високі нагороди і дипломи на всеукраїнських і європейських фестивалях.