Знаменні дати

Знаменні  та пам’ятні дати сіл Забороль, Великий Омеляник, Антонівка, Всеволодівка, Олександрівка 2018 рік

27 листопада

85 років від дня народження Тетяни Мусіївни Байди-Барбелюк (1933)-письменниці, політичної і громадської діячки.

Народилася Тетяна Байда (Барбелюк), дівоче прізвище Дейнега, 27 листопада 1933 року в селі Забороль на Волині.

Батьки Тетяни жили на хуторі Підпожарки, де було кілька повстанських криївок. Мати Федора та батько Мусій належали до “Просвіти”. Відповідно і виховували своїх дітей атмосфері любові до України через Шевченкове слово, рідну пісню. Коли Тетяна навчалася у 8-му класі Луцької школи то почала цікавитися забороненою літературою та писати власні вірші. Весною 1949 року вступила до юнацької мережі ОУН.

На першому допиті на столі слідчого лежало фото, де Тетяна в українському народному вбранні, та два зошити з її власними віршами. Здав дівчину А.Школьник, кравець, який пізніше став міліціонером. Саме він викрав з портфеля учениці особистий щоденник, листівки і зошити з віршами, щоб передати їх органам НКВД.

Тетяна з гідністю витримала всі допити в підвалах слідчого ізолятора. Після чого її відправили до Луцької в’язниці. Тетяну засудили до ст.54-10 ч.1 на 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Спершу її направили в колонію для неповнолітніх злочинців у Львові. Там дівчина знайшла однодумців, з якими на 1 травня пошили синьо-жовтий прапор і підняли його у Львові на вулиці Теотинській. З дитячої колонії №1 їх, ще зовсім юних дівчат-патріоток, відправили на Колиму.

На початку вересня 1950 року Тетяна ще з однією жінкою вирішили тікати, щоб піти в підпілля. Адже вони свято вірили в те, що Волинь і Галичина бореться за волю України. Та не зовсім так сталося. Після того, як дівчат піймали і кинули до карцеру, їм загрожував новий суд. Але справу не підняли. Тоді Тетяну поселили в барак до політичних в’язнів з великими строками.

Всього в таборах Тетяна пробула 5 років, 1 місяць і 7днів. Після смерті Сталіна разом з “політичними” страйкувала, брала участь в голодуванні.

Восени 1951-го Тетяна повернулася в рідне село до батьків, яким вдалося уникнути вивезення на Сибір, влаштувалася на роботу вантажницею та пішла вчитися у вечірню школу. Закінчила школу з медаллю, але вступити до Львівського медичного інституту не вдалося. Проте не полишила надії стати медиком. Спочатку закінчила Луцьке медичне училище, а вже у віці 29 років, маючи сина, поступила на стаціонар Івано-Франківського медінституту, по закінченню якого працювала лікарем-гінекологом в м. Калуш.

З початку національно-патріотичного відродження Тетяна Барбелюк активно включилася в громадську роботу. Вона є членом КУНу, Братства вояків ОУН-УПА Волинського краю ім.Клима Савури, Союзу українок та Товариства політвязнів. Реабілітуваною Тетяну було уже на 2-му році незалежності України, а посвідчення про реабілітацію отримала 28 травня 1999 року.

Глущук В. 80 років від дня народження Т,М, Байди-Барбелюк (1933)- письменниці, політичної та громадської діячки /В.Глущук// Знаменні та памятні дати на 2013 рік. Луцький район: календар.- Луцьк, 2012. – 44с.

12 травня

60 років від дня народження Кулая Є.О. – заслуженного працівника сільського господарства України, голова правління СВК «Урожай».

Кулай Євген Олексійович народився в с.Олександрівка Заборольської сільської ради 12 травня 1958р. Свою трудову діяльність розпочав слюсарем і водієм в колгоспі ім. Леніна.

• В 1981р. став студентом Камінець-Подільського сільськогосподарського інституту, факультету механізації сільського господарства. Після закінчення інституту працює в колгоспі ім. Леніна на посаді бригадира.
  • З 1992р.-1997р. головний інженер колгоспу.
  • Наше господарство очолив у 1998р.
  • 29 березня 2000р. – в звязку з реорганізацією КСАПО «Урожай» Кулай Є,О, переведений на посаду голови правління СВК «Урожай»

Євгена Олексійовича знають як чудового організатора, життєлюбата оптиміста. Так цікаво і змістовно організувати дозвілля своїх працівників не кожен зможе. З ініціативи керівника СВК «Урожай» традиційними в селі стали: Обжинки, День працівника сільського господарства. Сам виступає в ролі ведучого в іграх і конкурсах, які завжди відбуваються надзвичайно активно.

Заматеріалами краєзнавчих досліджень бібліотекаря с. Забороль Ганни Зінченко.

Ювілейні дати  жителів сіл Забороль, Великий Омеляник, Антонівка, Всеволодівка, Олександрівка на 2018 рік

Село Забороль

60- річчя від  дня народження

• Кляпер Віра Степанівна– 03.08.1958р., працювала директором будинку культури села Забороль.
  • Веремко Іван Степанович – 10.02.1958р.,  працює електриком в господарстві СВК «Урожай».
  • Демчур Валентина Михайлівна – 10.02.1958р., працювала головним бухгалтером Заборольської сільської ради.
  • Оліферчук Галина Василівна – 01.02.1958р., працює завідувачем дитячим садочком села Забороль.
  • Сад Ганна Пилипівна – 02.06.1958р., працювала вихователем в дитячому садочку села Забороль.
  • Носовська Марія Федорівна – 07.01.1958р., пенсіонерка.
  • Берегович Демян Сергійович – 15.11.1958р., працював механізатором в господарстві СВК «Урожай».
  • Кулай Євгеній Олексійович – 12.05.1958р., заслужений працівник сільського господарства, керівник СВК «Урожай».

65- річчя від  дня народження

• Бєлаш Анатолій Іванович – 07.01.1953р., працює в господарстві СВК «Урожай», менеджер
  • Шовкомуд Володимир Адамович – 28. 09. 1953р., пенсіонер
  • Гей Софія Петрівна – 17.09.1953р., працює обліковцем в господарстві СВК «Урожай»