Засідання круглого столу щодо попередження та протидії торгівлі людьми

Дата: 18.06.2020 15:57

Торгівля людьми - це тяжкий кримінальний злочин, є грубим порушенням прав людини та в своїй суті несе загрозу національній безпеці країни. Ця проблема залишається однією з найгостріших в Україні у зв’язку із складною економічною ситуацією, збройним конфліктом на сході України та запровадження карантинних заходів через СОУГО 19.

За статистикою Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, вже понад десять років переважає трудова форма експлуатації громадян України. Більшість громадян навіть не підозрюють, що постраждали від торгівлі людьми, не звертаються по допомогу, а частіше і не знають, куди звертатися через незнання про дану проблему, про правила безпечної міграції та працевлаштування, про види допомоги, які вони можуть гарантовано отримати як від громадських організацій, так і від держави.

На виконання Закону України «Про протидію торгівлі людьми», Постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2012 року № 783 «Про затвердження порядку взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми» та Розпорядження голови Волинської ОДА № 183 від 10.04.2017 року «Про затвердження Плану заходів щодо виконання в області Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року», в Заборольській сільській раді відбулося засідання круглого столу щодо попередження та протидії торгівлі людьми і в якому взяли участь відповідальні працівники у сфері притидії торгівлі людьми, поліцейський офіцер громади Парфелюк Анатолій .

Ініціатором та організатором даного засідання була громадська організація «Волинські перспективи», яка з 2003 року працює на теренах нашої області в сфері протидії торгівлі людьми та яка, на даний час, реалізує Волинський регіональний компонент проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи в сфері протидії торгівлі людьми, в Україні», що здійснюється за фінансової підтримки Уряду Канади. Цілями даного проекту є зміцнення потенціалу державних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства для виявлення та забезпечення комплексної допомоги особам, постраждалим від торгівлі людьми.

Під час засідання круглого столу учасники та учасниці покращили свої знання та навики у сфері протидії торгівлі людьми, а саме у виявленні та ідентифікації постраждалих осіб у своїх громадах. Відпрацювали навички міжвідомчої взаємодії для забезпечення постраждалих осіб від торгівлі людьми необхідною допомогою та комплексним захистом. Детально ознайомилися з процедурою отримання статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Отримали нову інформацію та знання про методи та способи проведення інформаційно-просвітницьких заходів з попередження торгівлі людьми у своїй громаді.

Лише спільними зусиллями можемо попередити негативні наслідки від торгівлі людьми для наших людей, в нашій громаді.