Дата: 11.06.2020 16:09

Відповідно до статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та у зв’язку із складною неординарною ситуацією, яка склалася в Україні щодо отруєння бджіл при посіві протруєним пестицидами насінням за інформацією від ДП «Наукового токсикологічного центру ім. Медведя МОЗ України», враховуючи клопотання Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області від 04.06.2020 №1142/1.11.1, з метою безпечного посіву протруєного пестицидами насіння:

Встановити наступні вимоги до посіву протруєного пестицидами насіння на території Заборольської сільської ради:

• перевозити протруєне насіння до місця сівби тільки в мішках із щільної тканини або в автонавантажувачах сівалок
  • протруєне пестицидами насіння повинно висіватись у грунт спеціальною технікою (сівалками) при мінімальних повітряних потоках з щільно закритою кришкою
  • повідомляти Заборольську сільську раду та пасічників про початок та тривалість робіт щодо посіву сільськогосподарських культур протруєним пестицидами насінням
  • при отриманні повідомлення про майбутній посів протруєним насінням на території Заборольської сільської ради, власники пасіки зобов’язані ізолювати бджіл у вуликах або вивезти пасіку в безпечне місце.

При зверненні про порушення безпечного застосування пестицидів, створити комісію та забезпечити належну їх роботу для обстеження пасіки, поля з відбором зразків для проведення досліджень.