Фонд  соціального страхування України інформує

Дата: 01.06.2020 12:32

Фонд  соціального страхування України інформує,

що за рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я у разі перебування в  спеціалізованих закладах охорони здоров’я, а також і на самоізоляції під медичним наглядом у зв’язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникнення та поширення корона вірусної хвороби, в листках непрацездатності причиною непрацездатності зазначається «ізоляція від COVID-19-11».

Одночасно повідомляємо, що фізичні особи-підприємці і само зайняті особи, які тимчасово звільнені від сплати ЄСВ з метою їх підтримки на період дії протиепідемічних заходів, продовжують вважатись застрахованими особами та мають право на виплати і допомоги від Фонду.

З 15 травня 2020 року набули чинності зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, якими регламентовано видачу листків непрацездатності застрахованим особам на період перебування в обсервації,  на самоізоляції під медичним наглядом, в яких лікуючий лікар власноруч зазначає причину непрацездатності «ізоляція від COVID -19-11». Строк тимчасової непрацездатності застрахованих осіб відповідно до діючих нормативно-правових актів і галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я  складає 14 днів.