Про заборону торгівлі ранньоквітучими рослинами

Дата: 03.03.2020 10:50

Шановні жителі громади, підприємці!

Заборольська сільська рада повідомляє Вас, що у весняний період триває торгівля ранньоквітучими об’єктами рослинного світу, в тому числі рослин занесених до Червоної книги України, які є рідкісними і перебувають під загрозою зникнення: підсніжник білосніжний (звичайний), білоцвіт весняний, шафран  Гейфелів, черемша (цибуля ведмежа), конвалія звичайна. Збирання даних видів рослин призводить до знищення їх популяцій. Реалізація червонокнижних видів рослин, а також конвалії звичайної відбувається на ринках та поза їх межами.

Торгівля рослинами, занесеними до Червоної книги України, дикорослими рослинами, заборонена відповідно до абзацу 5 пункту 41 Правил торгівлі на ринках (наказ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації України, Державного комітету стандартизації метрології та сертифікації України від 26.02.2002 №57/188/84/105, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22.03.2002 за №288/6576).

Щодо заборони торгівлі лікарськими і декоративними видами рослин, зібраних в порядку загального використання природних рослинних ресурсів  (конвалія звичайна), зазначено у частині 4 статті 9 Закону України «Про рослинний світ».

Відповідальність за вказані правопорушення, передбачена частинами 1, 2 статті 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу).