A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Заборольська сільська рада
припинила діяльність, увійшла до складу Луцької громади

Шановні жителі, давайте лишимо чисте довкілля після себе!

Дата: 13.06.2019 11:07
Кількість переглядів: 454

Шановні жителі Заборольської ОТГ!

Перш за усе, хочу подякувати нашим свідомим мешканцям, які уклали договори з комунальним підприємством «Забороль» на вивіз твердих побутових відходів з належних їм домогосподарств та є своєчасними платниками таких послуг. Одночасно, хочу зазначити, що таких громадян є меншість.

Надіюсь, що ті, хто ще не уклав договори лишень є неналежним чином проінформовані про таку послугу, яку надає утворене нашою громадою підприємство.

Отож, для тих, хто ще не уклав договір….

Комунальне підприємство «Забороль» було утворене перш за все для надання послуг з вивезення твердих побутових відходів. Тариф було розроблено максимально низький (можливо, частково нерентабельний), а порядок його формування було погоджено з Волинським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України. Також сільською радою було встановлено максимальну кількість пільг для жителів.

Окрім того, як того вимагає Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» (п.55 ст.26) сільською радою було оголошено конкурс для юридичних осіб, які здійснюють у межах території збирання та перевезення твердих побутових відходів, за результатами якого КП «Забороль» визначено до 31.12.2019 року надавачем послуг з вивезення побутових відходів на території нашої громади.

Зазначу, що сільською радою було придбано сміттєвоз та передано КП «Забороль» для надання відповідних послуг.

А тепер, про головне – чи укладати договір?!

Закон України «Про відходи»

Стаття 35-1. Вимоги щодо поводження з побутовими відходами

Поводження з побутовими відходами здійснюється відповідно  до державних норм, стандартів і правил.

  Власники  або  наймачі,  користувачі,  у тому числі орендарі, джерел  утворення  побутових відходів, земельних ділянок укладають договори  з  юридичною  особою, яка визначена виконавцем послуг на вивезення  побутових  відходів,  здійснюють оплату таких послуг та забезпечують роздільне збирання твердих побутових відходів.  

Збирання  та  вивезення  побутових  відходів  у  межах певної території  здійснюються  юридичною  особою, яка уповноважена на це органом  місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому  Кабінетом Міністрів України, спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

 Захоронення побутових   відходів   дозволяється   тільки   на спеціально обладнаних для цього полігонах/звалищах.

     Стаття 37. Контроль у сфері поводження з відходами

Контроль   у   сфері   поводження   з   відходами  здійснюють ….. виконавчі  органи  сільських,  селищних, міських   рад,   громадські  інспектори  з  благоустрою  населених пунктів.

Закон України «Про житлово-комунальні послуги» до переліку житлово-комунальних послуг відносить і послуги з поводження з побутовими відходами, які надаються споживачам на підставі відповідних договорів.

Отож, беручи до уваги чинне законодавство, договори на вивезення твердих побутових відходів укладати необхідно.

 Не укладення такого договору може свідчити, про те, що сміття викидається десь у лісосмузі, у лісі або будь-де.

Будьмо свідомі, лишимо чисте довкілля після себе….

Укласти договір та отримати додаткову інформацію можна в КП «Забороль», в приміщенні Заборольської сільської ради та в старостинських округах.

З повагою, Боярський В.Ф.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора