A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Заборольська сільська рада
припинила діяльність, увійшла до складу Луцької громади

Забезпечення санаторно-курортним  лікуванням потерпілих від нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання, осіб з інвалідністю в Луцькому відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській обл

Дата: 13.02.2019 11:12
Кількість переглядів: 234

З 01 січня 2018 року набула чинності постанова правління Фонду соціального страхування України від 12.12.2018 №31 щодо внесення змін до Порядку відшкодування витрат за надані послуги санаторно-курортним закладам за вибором потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання. Зокрема, відповідно до оновленого порядку на офіційному веб-сайті Фонду розміщено інформаційний перелік санаторно-курортних закладів у розрізі регіонів, місцерозташування та профілів санаторно-курортного лікування, за якими надаються санаторно-курортні послуги потерпілим внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання.

Зазначений інформаційний перелік складається з 72 санаторно-курортних закладів, з якими за вибором потерпілих робочими органами виконавчої дирекції Фонду та їх відділеннями укладались тристоронні договори протягом 2018 року. Перелік доступний на головній сторінці офіційного веб-сайту ФССУ у розділі «Оголошення».

Фондом соціального страхування України у 2017 році було проведено реформу надання соціальних послуг, відповідно до якої на адресність переведено забезпечення санаторно-курортним лікуванням потерпілих. Зокрема, особам з інвалідністю надано право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для проходження лікування.

Крім того, до порядку внесено зміни, що спрямовані на посилення контролю за обсягами і вартістю наданих послуг з санаторно-курортного лікування потерпілих та за використанням коштів на ці цілі. 

Для цього разом із тристороннім договором потерпілим підписується наданий санаторно-курортним закладом перелік послуг з санаторно-курортного лікування, який є невід’ємною частиною договору і в якому зазначено перелік лікувальних послуг, що отримує потерпілий, їх кількість та вартість на курс санаторно-курортного лікування, зазначено умови лікувального харчування.

Після закінчення лікування санаторно-курортний заклад надає перелік наданих послуг із зазначенням кількості призначених та отриманих послуг, підписаний лікуючим лікарем санаторно-курортного закладу та потерпілим.

Зазначимо, забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб з інвалідністю за власним вибором у поточному році здійснюється у разі перебування потерпілих на обліку та в межах запланованої у попередньому році кількості осіб, що надали відповідні заяви на 2019 рік. Фінансування здійснюється в межах коштів, передбачених у бюджеті Фонду, кошторисів органів Фонду на поточний рік та в межах фінансових можливостей Фонду на ці цілі.

Періодичність отримання санаторно-курортного лікування за кошти ФССУ:

  • особи з інвалідністю І групи – щороку;
  • особи з інвалідністю ІІ групи – один раз на два роки або щороку на підставі індивідуальної програми реабілітації;
  • особи з інвалідністю ІІІ групи – один раз на три роки, один раз на два або щороку на підставі індивідуальної програми реабілітації;

За  2018 рік по Луцькому та Горохівському районах санаторно-курортним лікуванням було забезпечено 21 особу з інвалідністю внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання. На зазначені цілі Фондом профінансовано 281,7 тис. грн.


Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)

Додати коментар


« повернутися

Коментування статті/новини

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора