Про заповнення декларації

Дата: 17.01.2019 14:04

Нагадуємо, що відповідно до Закону України „Про запобігання корупції” суб’єкти декларування зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб – сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі – декларація), за минулий рік за формою, що затверджена рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3. Упродовж семи днів після подання декларації суб’єкт декларування має право подати виправлену декларацію.

Також повідомляємо, що декларація подається шляхом заповнення на офіційному веб – сайті особисто та за допомогою застосування персонального електронного цифрового підпису.

Наголошуємо на необхідності дотримання норм чинного законодавства для уникнення відповідальності, яка передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення. Статтею 172-6 КУпАП встановлена відповідальність за порушення вимог фінансового контролю, а саме: несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані, подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Також, статтею 366-1 Кримінального кодексу України передбачено відповідальність за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації.

У разі притягнення суб’єкта декларування до відповідальності за неподання, несвоєчасне подання декларації або в разі виявлення у ній недостовірних відомостей суб’єкт декларування зобов’язаний подати відповідну декларацію з достовірними відомостями.

Коментарі:

Ваш коментар може бути першим :)