A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Заборольська сільська рада
припинила діяльність, увійшла до складу Луцької громади

ПІДВИЩЕННЯ  СОЦІАЛЬНИХ  СТАНДАРТІВ

Дата: 04.12.2018 09:41
Кількість переглядів: 253

ПІДВИЩЕННЯ  СОЦІАЛЬНИХ  СТАНДАРТІВ.

ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ ЗБІЛЬШИТЬСЯ З 1 ГРУДНЯ 2018 РОКУ

ПРОВЕДЕННЯ  ПЕРЕРАХУНКІВ ПЕНСІЙ ВІДБУЛОСЬ АВТОМАТИЧНО

         Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» встановлено нові розміри соціальних стандартів у пенсійному забезпеченні. Відтак, мінімальний розмір пенсій, призначених відповідно до статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", визначається з 01.12.2018 року виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність – 1497гривень. Таким чином, розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність зросте з 1435, до 1497 гривень, що більше на 62 гривні.  Діючим законодавством передбачено залежність складових пенсійної виплати від розміру прожиткового мінімуму. До таких складових належать, зокрема: мінімальні розміри пенсій, доплата за понаднормовий стаж,  підвищення ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інші доплати і надбавки. Виходячи із розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, з 01.12.2018 року – 1853.00 гривні, проводитиметься перерахунок надбавки, передбаченої Законом України “Про донорство крові та її компонентів ” та складатиме 185,30 гривень(10%) .

Так, мінімальний розмір пенсії за віком, по інвалідності, за вислугу років  та пенсії у зв’язку з втратою годувальника на одного утриманця з 1 грудня складатиме 1497,00 гривень, на двох утриманців – 1796,40 гривень, на трьох і більше – 2245,50 гривень. Мінімальна пенсійна виплата інвалідам війни та інвалідам – учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, щодо яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з аварією на ЧАЕС (285%, 255% і 225% від прожиткого мінімуму для осіб, які втратили працездатність, для інвалідів І, ІІ і ІІІ групи відповідно), без урахування пенсії за особливі заслуги, становить: для інвалідів І групи – 4266,45 гривень, ІІ групи- 3817,35 гривень, ІІІ групи – 3368,25 гривень, учасникам бойових дій – 2470,05 гривень. (165% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб).

Щомісячна державна адресна допомога інвалідам Великої Вітчизняної війни та війни з Японією ІІ і ІІІ групи, яким виповнилося 85 років,  учасникам бойових дій, яким виповнилося 85 років доплачується до 285% прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, що становить 4266,45 грн.

Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії встановлених законодавством, крім доплати до надбавок, окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність та становитиме 14970 гривень.

Не підвищаться з 1 грудня надбавки дітям війни, додаткові пенсії чорнобильцям та компенсації за втрату годувальника вдовам чорнобильців, оскільки розмір підвищень та додаткової пенсії встановлено постановою Кабінету Міністрів України у твердих розмірах.

У зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, перераховуються пенсії непрацюючим пенсіонерам.

Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія буде перерахована від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, встановленого законом на дату звільнення або припинення такої діяльності.

Усі перерахунки пенсій з 1 грудня 2018 року проведені автоматичним способом, за матеріалами пенсійної справи, тому пенсіонерам не потрібно звертатись до об’єднаного управління особисто.

 

 

Луцьке об’єднане управління

Пенсійного фонду України Волинської області                                                                                                                                         


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора