Всеукраїнський проект: Плантаційне лісовирощування енергетичних верб для потреб електро- та теполоенергетики

Дата: 19.09.2018 11:28

ТОВ «Енергетична верба»

04053, Україна, м. Київ, вул. Кудрявська 23  літ. «З», тел. ‎+38 (044) 501-07-34, моб.тел. ‎+38 (067) 209-46-96

e-mail: LMelezhyk@hunter.ua, www.energy-salix.com

Вих.№_124

Від «14» серпня 2018 р.

Асоціації фермерів та

приватних землевласників України

Вельмишановні Панове,

члени Асоціації фермерів та  приватних землевласників України!

Звертаємося до Вас із проханням  долучитися до  Всеукраїнського  проекту: «Плантаційне лісовирощування енергетичних верб для потреб електро- та теплоенергетики.

Відповідно до матеріалів Держгеокадастру на території  України налічується                         близько 5 мільйонів  гектарів  маргінальних земель, які є малопридатними або непридатними для ведення сільського господарства (техногенно-порушені  ґрунти, заболочені або надто зволожені  землі, торф’яники, піски та ін.).

На таких землях ми пропонуємо вирощувати енергетичні культури, а саме енергетичну вербу, отримуючи в середньому 12 т/га сухого палива в рік ми можемо отримувати 60 млн. тон умовного палива (еквівалент 23,5 млрд. м3 газу), що складає 70,7% загального обсягу споживання газу в Україні. Звичайно, дані підрахунки є теоретичними, але, якщо ми забезпечимо принаймні 10 відсотків такого обсягу, ми заощадимо 2,35 млрд. м3 газу у грошовому еквіваленті це 1,65 млрд. грн.

Важливо, що ці кошти залишаться у фермерів та землевласників, які вирощуватимуть енергетичну вербу та  забезпечуватимуть теплом свої будинки, школи та дитячі садки, замість того, щоб сплачувати за природний газ стороннім державам.

Що для цього потрібно?

В Україні існує посадковий матеріал енергетичних верб. Але 90% цього матеріалу з за кордону і за його використання потрібно платити  високі відсотки  (роялті): якщо ви купили на 1 га посадкового матеріалу, самі розмножили його на 100 га, ви повинні платити роялті зі 100 га.

Ми - ТОВ «Енергетична верба» www.energy-salix.com 6 років займаємось вирощуванням Українських сортів енергетичних верб. Наразі врожайність на 20-40% нижча від деяких закордонних елітних сортів. Але це питання часу!

Так як селекцією та підготовкою матеріалу для вас ми займаємося самотужки, ми звертаємося саме до ВАС з пропозицією підтримати проект, який допоможе вам отримувати значні прибутки з ваших маргінальних земель, де сьогодні росте бур’ян. Кінцева мета проекту – ВИ і Україна – незалежні від закордонного палива.

Нам потрібна ваша сумлінна праця на ваше благо і на благо України. Ідея полягає  в  тому, що ми БЕЗКОШТОВНО надаємо фермерам саджанці енергетичної верби, щоб вони могли висадити  по 10 соток землі різними сортами та культиварами наших верб. Ми надаємо всю інформацію щодо посадки саджанців, догляду тощо. З часом саджанці, які підросли,  власники землі зможуть розмножувати на своїх полях надалі.  Ми будемо укладати договори з людьми, які виявлять бажання приймати участь у проекті, для отримання достовірних даних,  необхідно буде робити заміри росту верби щомісяця, спостерігати за вербою.

Яка потрібна допомога?

Ваша ініціатива - ми Вам  абсолютно безкоштовно надаємо саджанці культиварів верб в асортименті.

Задача фермера:

Ділянку площею 10 соток, підготувати під посадку верби, як під звичайні сільськогосподарські культури. (Див. додаток №1. Інструкція по посадці дослідних полів  культиварів енергетичних верб).

2. Згідно інструкції виконувати догляд.

3. Кожен місяць з квітня по вересень робити контрольні заміри.

Навіщо це потрібно?

Висадивши на дослідній ділянці  10-20 різних культиварів верби,  за рік ми відберемо 2-6 культивари, які краще будуть рости саме на цих землях.

Після цього ми збільшимо площі посадки тих культиварів, які себе краще зарекомендували в даному районі.

В подальшому місцеві фермери будуть висаджувати в промислових цілях найкращі сорти саме для цього регіону.

Нам потрібно 20-30 господарств у вашій області, хто погодиться на даний науково-дослідницький проект з подальшим переходом до виробничих площ і отримання значних прибутків з альтернативної енергетики.

Якщо засаджені вербою площі будуть збільшуватися до промислових, ми будемо допомагати власникам збирати врожай, переробляти сировину у щепу, брати в оренду котельні та переводити їх на роботу на біомасі.

ВАЖЛИВО:

Теплота згоряння культиварів енергетичних верб  як і сосни складає близько 17 кДж/кг, а приріст рослини за один рік досягає до 3 метрів 35 см. (Додаток № 2. Фото №1).

Верба вирощується на землях непридатних/малопридатних для ведення сільського господарства, які не приносять жодного прибутку!!!

В рамках даного  проекту ми можемо:

• Забезпечити теплову та енергетичну незалежність конкретного регіону за зниженими мінімум на 30%, тарифами через відсутність затрат на транспортування сировини.
  • Створити нові робочі місця у регіонах та збільшити обіг коштів на місцевому рівні.
  • Сплачувати податки локально.
  • Забезпечити котельні місцевим паливом в незалежності від: вугілля та лісового фонду.
  • Енергетична верба ефективно та швидко росте і значно покращує родючість ґрунту, відновлюючи його.

Ми націлені на довгострокові серйозні взаємовідносини і в результаті спільних зусиль, усі ми отримаємо гарний економічний ефект.

З повагою,

Директора ТОВ «Енергетична верба»

Аспірант кафедри відтворення лісів

та лісових меліорацій