A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Заборольська сільська рада
Волинська область, Луцький район

Наша діяльність

10.04.2018                                              ТРАДИЦІЇ СВЯТКУВАННЯ  ВЕЛИКОДНЯ

        Великдень – це найбільше свято всіх православних християн. У ці дні кожен отримує надію на порятунок, адже воскрес Христос. Світле Воскресіння прийнято зустрічати  добрими справами, збагачуватися духовно, допомагати ближньому, дарувати надію і підтримувати віру в серцях на щасливе і радісне майбутнє. Ці світлі дні наповнені родинним теплом і затишком.

        З цієї нагоди у церкві Собор Пресвятої Богородиці с. Забороль відбулися святкові богослужіння, а учні Недільної школи виступили з дитячим Великоднім концертом «Ми славим Сина Божого піснями», підготовлений директором Будинку культури с.Забороль, регентом церковного хору Бойчук Іриною Мирославівною. Діти спільно з учасниками художньої самодіяльності виконували урочисті хвалебно-вітальні Великодні пісні та вірші, з хвилюванням розповідали присутнім у храмі про Ісуса Христа, Божу Матір, пасхальні писанки.

           Напередодні свята світлого Христового Воскресіння для дітей організовувались майстер-класи по розпису медового печива майстринею з   с. Забороль Ольгою Сумерою. Діти захоплювалися художнім розписом, дізналися про весняні символи, українські вірування, пов’язані з Великоднем.

             У святкові дні Христового Воскресіння серця людей наповнювались вірою, надією та любов’ю.

                                               

   

 

10.04.2018                                           КОРОВАЙ – УКРАЇНСЬКИЙ ОБРЯДОВИЙ АТРИБУТ

 

               Коровай – обрядовий  хліб, поширений серед багатьох слов’янських народів. Але для української обрядової традиції коровай як символ має особливе значення, використовується у численних обрядових діях і вирізняється багатоманітністю варіанті. Коровай як обрядовий атрибут має глибокі традиції. У давньоруській літературі нерідко зустрічаються згадки про цю ритуальну язичницьку страву, яка засуджувалась офіційними церковними колами. Однак висока престижність короваю як обрядового хліба сприяла стійкості цього елемента культури і навіть зміцненню його символічного статусу.

        У наш час зберіглось чимало традицій, пов’язаних з короваєм, тому з метою його вшанування, збереження родинних традицій випікання хліба в українській родині, колективи закладів освіти сіл Шепель та Одеради взяли участь в обласному етапі Всеукраїнського родинного конкурсу «Український коровай», який проходив у квітні цього року.

         Учасникам заходу було запропоновано на вибір виготовити коровай: до свята, весільний,  урочистий,  хліб, що символізує завершення аграрного року. Також підготувати і описовий матеріал місцевих традицій випікання хліба.

       Від Шепельської загальноосвітньої школи І-ІІ ст. на конкурс був представлений весільний коровай, виготовлений майстром-кулінаром Маркулич (Совирою)  Лілією  Валеріївною  та сценарії виховних годин, складений вчителем української мови Макарчук Надією Михайлівною та ученицею 6 класу Макарчук Іриною.  

       Справжній «коровай-велетень» вагою понад десять кілограмів,  виготовлений батьківським та педагогічним колективом загальноосвітньої  школи І-ІІІ ст. с. Одеради. Учнями закладу освіти підготували фотозвіт поетапного  виготовлення урочистого короваю.

       Школярі долучилися не тільки до збереження родинних звичаїв і традицій, а й до хлібопекарської справи.

 

      

 

  04.04.2018                                ПРАЦЮВАТИ, ЩОБ РОЗКРИТИ ПОТЕНЦІЙНІ ТВОРЧІ                                                                                             МОЖЛИВОСТІ ПЕДАГОГА

 

         03.04.2018 р.  на  базі ЗЗСО  І-ІІІ ст. с.Боголюби відбувся  семінар- практикум    на тему: «Роль науково-методичної роботи в підвищенні рівня професійної підготовки вчителя».

       З вітальним словом до присутніх звернулась Олена Довгальова,  директор ЗЗСО І-ІІІ ст. с. Боголюби, оголосила мету та завдання заходу.

     Участь у семінарі взяла кандидат економічних наук, доцент кафедри менеджменту освіти Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Ірина Турчик.

       В теоретичному блоці заходу виступили: І.В. Турчик– «Науково-методична робота як засіб формування творчої особистості педагога та активізації його науково-дослідницької діяльності» також науковець презентувала Комплексну цільову програму розвитку науково-дослідницької діяльності вчителів; О.А. Довгальова – «Модель організації методичної роботи в навчальному закладі».

В практичному блоці Ірина Турчик з динамічними групами вчителів виявляли фактори впливу на розвиток та саморозвиток педагогів у навчальному закладі. Практичний психолог школи Мирослава Третяк провела діагностику синдрому «вигорання» і рівня саморозвитку в професійно-педагогічній діяльності вчителя та анкетування з учасниками семінару. 

  

  

  

 

31.03.2018                                                                   ДЕНЬ ЦИВІЛЬНОГО  ЗАХИСТУ


         30.03.2018 р. на базі закладу загальної середньої освіти  І-ІІІ ст.  с. Боголюби  відбувся районний семінар – «День цивільного захисту»  під  гаслом  «Допомогти! Врятувати! Запобігти! Бути обізнаним!».

         З вітальним словом до присутніх звернувся  О.В.  Томаченко,  начальник гуманітарного відділу Заборольської сільської ради.

         Директор школи О.А. Довгальова  розповіла про напрями та перспективи  закладу освіти, познайомила присутніх із планом проведення Дня цивільного захисту. 

        Розпочався День цивільного захисту  навчальною евакуацією людей з приміщення школи.

        Працівники пожежно-рятувальної служби продемонстрували присутнім свої дії у випадку виникнення пожежі та як діяти в надзвичайній ситуації, коли загорілася людина.

         Учні 10-11 класів під керівництвом вчителя курсу «Захист Вітчизни»  С.Ю. Шкабурою  відпрацювали практичні навички навчальної програми з цивільного захист. Для учнів 9-11 класів вчитель курсу «Основ здоровʼя»  Н.В. Кметь  провела тренінг «Надзвичайні ситуації, класифікація та дії при їх виникненні». З учнями 5-7 класів вчитель фізичного виховання В.В. Шевчук провів спортивну естафету з елементами виконання нормативів, контрольних завдань за програмою «Цивільний захист».  

           У цікавій і змістовній формі вчителі  початкових класів О.А. Бесараб і  В.А. Лукʼянович розповіли дітям про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу та про небезпеку, яку несуть у собі вибухові знахідки, план дій під час радіаційної небезпеки. Також була проведена творча вікторина «Основи поведінки учнів у надзвичайних ситуаціях».

           Протягом дня здобувачі освіти мали змогу переглянути виставку плакатів  та  практично ознайомитись із засобами захисту органів дихання і шкіри.

        Підсумки Дня цивільного захисту в закладі освіти підвели методист відділу освіти, молоді та з питань фізичної культури і спорту Луцької РДА  М.Ю. Калиш та представники обласного навчально-методичного центру цивільного захист Л.М. Богданович та А.М. Семінович  

  

  

16.03.2018                                   ЗМАГАЛИСЬ  ЮНІ  ПОЖЕЖНИКИ-РЯТІВНИКИ

      Команда «ДАНКО» загальноосвітньої школи I-III ст. с. Забороль взяла участь в зональному етапі ХХІV Всеукраїнського Фестивалю Дружин юних пожежників-рятівників, який відбувся 15 березня цього року в м. Ківерці.

Проведення фестивалю завжди є святом, яке збирає  кмітливих, обдарованих та  веселих підлітків.

Команда мала змогу продемонструвати свої таланти та знання пожежно-рятувальної справи у різноманітних конкурсах, які включали в себе художність і жартівливість, змістовність номерів та оригінальність, а ще, літературний рівень тексту, музичний супровід, костюми, реквізити, декорації, хореографію, артистизм та вокал.

Учасники заходу показали  також свої вміння та вправність у знаннях з безпеки життєдіяльності, надавати першу домедичну допомогу потерпілим та дії в різних надзвичайних ситуаціях.

В результаті напруженої, творчої  боротьби команда «ДАНКО» посіла 3 місце.

 

 

 

02.03.2018                                  ВЧИТЕЛІ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ  ДІЛИЛИСЬ ДОСВІДОМ РОБОТИ

        На базі закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. с. Боголюби  01.03.2018 року відбулося методичне об'єднання вчителів 3-х класів початкової школи. У заході   взяло участь 14 педагогів закладів освіти Луцького  району. Тема методичного об'єднання -  "Інноваційні технології на уроках в початковій школі".

    

    

    

 

23.02.2018                                  ТВОРЧЕ ЗРОСТАННЯ ПЕДАГОГІВ

З метою розкриття творчих можливостей педагогічних працівників 23 лютого 2018 року на базі закладу загальної середньої освіти  І-ІІІ ст. с. Забороль проведено виставку дидактичних і методичних матеріалів "Творчі сходини педагогів Волині".

До присутніх з вітальним словом звернувся Олександр Володимирович Томаченко, начальник гуманітарного відділу Заборольської сільської ради. 

Вчителі закладів освіти - ЗОШ І-ІІІ ст. с. Забороль, ЗОШ І-ІІІ ст. с. Боголюби, ЗОШ І-ІІІ ст. с. Одеради, Шепельської ЗОШ І-ІІ ст.  представили 31 роботу з 5 номінацій:

- суспільствознавство (історія, правознавство, економіка, громадянська освіта,

предмети духовно-морального спрямування);

- технології ( трудове навчання, інформатика);

- здоров’я та фізична культура;

- початкове навчання;

- методична робота.

Члени журі відмітили такі творчі  доробки педагогів:

№ з/п

Прізвище, ім’я, по батькові, посада автора

Назва закладу  освіти  

Назва роботи

Вид

навчально-методичного

видання

Суспільствознавство

1.

Василенко Ніна  Василівна, вчитель історії

Заклад  загальної  середньої  освіти          І-ІІІ ст. с. Забороль

Практичні заняття на уроках історії як засібформування предметно-історичних компетентностей у п’ятикласників

Методичний посібник

2.

Ковальчук Ольга Юріївна, вчитель економіки

Заклад  загальної  середньої  освіти          І-ІІІ ст. с. Одеради

Тест-навчаюча програма з економіки

Навчальний посібник

Технології

3.

Макарчук Надія Михайлівна,вчитель трудового навчання

Заклад  загальної  середньої  освіти І-ІІ ст. с. Шепель

Тиждень трудового навчання в школі

Методична розробка

 

 

 

 

 

Здоров’я та фізична культура

4.

Ковальчук Ольга Юріївна, вчитель основ здоров’я

Заклад  загальної  середньої  освіти І-ІІІ ст. с. Одеради

Цікаві завдання з основ здоров’я

Збірка дидактичних матеріалів

5.

Новосад Лариса Юріївна, вчитель фізичного виховання

Заклад  загальної  середньої  освіти              І-ІІ ст. с. Шепель

Розвиток фізичних якостей засобами рухливих ігор у молодших школярів

Методичні рекомендації

Початкове навчання

6.

Кардаш Марія Степанівна, вчитель початкових класів

Заклад  загальної  середньої  освіти              І-ІІІ ст. с. Забороль

Сюжетні задачі з математики на основі краєзнавчого матеріалу(2-4 кл.)

Збірник задач

7.

Матвійчук Валентина Петрівна, вчитель початкових класів

Заклад  загальної  середньої  освіти                І-ІІІ ст. с. Забороль

Цікаві ігри та завдання з природознавства (2 клас)

Збірник

8.

Сліпчук Мар’яна Вікторівна, вчитель початкових класів

Заклад  загальної  середньої  освіти               І-ІІІ ст. с. Боголюби

Інноваційні технології на уроках у початкових класах

 

 

 

 

Методичні рекомендації

 

 

 

 

 

 

Методична робота

9.

Макогон Жанна Зіновіївна, заступник директора з навчально-виховної роботи

Заклад  загальної  середньої  освіти               І-ІІІ ст. с. Забороль

Становлення молодого вчителя в системі методичної роботи через використання педагогічних ідей В.Сухомлинського

Методичний проект

10.

Герасимчук Лариса Георгіївна, вчитель початкових класів    

Заклад  загальної  середньої  освіти             І-ІІІ ст. с. Боголюби

Вчителю на кожен урок

Методичні рекомендації

11.

Мичка  Лариса  Василівна

Заклад  загальної  середньої  освіти            І-ІІ ст. с. Шепель

Формування  розумної  особистості,  яка  вміє самостійно  мислити

Методичні рекомендації

12.

Перевознік Валерій  Йосипович

Заклад  загальної  середньої  освіти           І-ІІ ст. с. Шепель

Методична  мозаїка вчителя  початкових  класів

Методичні рекомендації

13

Баюк  Геннадій  Володимирович

Заклад  загальної  середньої  освіти          І-ІІІ ст. с. Забороль

Загальноосвітня  школа – основа  краєзнавчої  освіти школярів

Методичні рекомендації

Кращі матеріали педагогів буть представлені на ХХІІІ обласній виставці дидактичних і методичних матеріалів "Творчі сходини педагогів Волині".

Васильчук С.Я., головний спеціаліст гуманітарного відділу Заборольської сільської ради.

 

                                                                           

 

19.02. 2018                       ЯСКРАВЕ СВЯТО ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ

У Будинку культури с.Боголюби відбувся заключний етап огляду – конкурсу художньої самодіяльності «Дивосвіт дитячих талантів», який проходив з 06.02. по 15.02. 2018 року в  закладах освіти Заборольської сільської ради. Огляд проводився з метою виявлення,  підтримки дитячих талантів і обдарувань, забезпечення їх активної участі у гуртках художньої самодіяльності та підведення підсумків І етапу конкурсу. Яскраве свято дитячої творчості відбулось завдяки учасникам, їх керівникам, а також працівникам Будинку  культури с.Боголюби: Сенів М.Я., Сенів О. С., Савоша П.П., Лебідь Г.В., які не тільки визначили кращі номери на І етапі конкурсу, а долучились до організації проведення підсумкого свята.

Члени журі ІІ етапу конкурсу - Опейда А.О.,Романюк О.П., Корсакова Л.С.  високо оцінили художню майстерність юних артистів. Голова сільської ради Боярський В.Ф. та начальник гуманітарного відділу Томаченко О.В. нагородили грамотами керівників шкіл та учасників дійства за номінаціями: виставка виробів декоративно-ужиткового мистецтва (Приймачук І.М., Симіцька С.А.); концерт (Довгальова О. А., Приймачук І.М., Винарчик Б.Й.); флешмоб (Винарчик Б.Й., Довгальова О. А.), майстер-клас (Симіцька С.А.). Присутні в залі щирими оплесками вітали юних аматорів сцени.  

    

    


                                                                  

19.01.2018                                                    БОГОЛЮБСЬКЕ  ШКІЛЬНЕ  ЛІСНИЦТВО

          До учнів Боголюбського шкільного лісництва, що діє у  ЗОШ І-ІІІ ст. c. Боголюби Луцького р-ну на базі ДП «Ківерцівське ЛГ»,18 січня цьго року завітали їх шефи-лісівники. Привід: у класі учнівського лісництва з’явилися нові парти і стільці – як подарунок від ДП «Ківерцівське ЛГ». Ще раніше за фінансової підтримки цього лісогосподарства клас учнівського лісництва обладнано усіма необхідними інформаційними матеріалами. Гості, а серед них були голова обласної організації Товариства лісівників України, начальник відділу лісового господарства Волинського ОУЛМГ Борис Бабеляс, директор ДП «Ківерцівське ЛГ» Віталій Каращук, лісничий Боголюбського лісництва цього ж лісогосподарства Сергій Забожчук приїхали не тільки, щоб на власні очі побачити новопридбані меблі, а й ближче познайомитися зі своїми юними колегами – членами учнівського лісництва. На зустріч прийшли учні дев'ятого класу - тринадцятеро хлопців і десятеро дівчат. Усі вони вже знають, що таке ліс, як його створювати, доглядати, наскільки важлива підтримка природи людиною, адже школа щовесни бере участь у Всеукраїнській акції Державного агентства лісових ресурсів України «Майбутнє лісу у твоїх руках», створила десятки гектарів лісових культур. Цієї весни, як повідомив лісничий Боголюбського лісництва Сергій Забожчук, юним лісівникам доведеться посадити мінімум 5 гектарів новолісся. Дев’ятикласників ця новина дуже потішила, адже попри особисті позитивні відчуття, отримані під час садіння саджанців, усі її учасники за доброю вчительською традицією цієї школи отримують ще й найвищі бали з предметів, маючи можливість значно покращити свій рейтинг успішності.

– Наші діти дуже працелюбні, – в один голос розповідають і директор школи Олена Анатоліївна Довгальова, і керівник учнівського лісництва Віра Віталіївна Суханова, які не тільки гостинно зустріли шефів, а й взяли участь у лісовому уроці. – З них виростуть хороші господарі, будівничі держави, патріотичні особистості. 

        Шефи-лісівники мали можливість у цьому переконатися. Вони бачили, з якою цікавістю дев’ятикласники слухали їх розповіді про лісівничу справу, про їхніх колег, особистий шлях кожного до професії. Особливо зацікавилися розповіддю Бориса Бабеляса, котрий встиг долучитися до створення сотень чи й тисяч гектарів нових лісів, впровадження унікальної програми «Дерева майбутнього», вивчення досвіду лісівників США, Словаччини, Польщі. Борис Павлович також передав юним колегам-лісівникам вітання від начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександра Кватирка і його головний месидж для учнів: «Вступати у лісівничі виші, долучатися до лісівничої сім’ї і в цьому розраховувати на його особисту підтримку та допомогу всіх працівників лісової галузі». Звісно, остаточно дев’ятикласники ще не визначилися з майбутньою професією, але лісовий, природничий вектори їм дуже імпонують. Втім, і самі гості зізнавалися, що до вибору професії підійшли тільки у випускному класі. Тобто їх вибір був виваженим, як кажуть, на все життя. Кожен лісівник розповів про свою стежку до професії, особливості своєї роботи, кар’єрний ріст, здобутки, завдання на цей рік. 

    Були й запитання від юних лісівників. Школярів хвилюють лісові проблеми сьогодення. Судячи з їх запитань, вони добре знають, що найбільше турбує лісівників, бо цікавилися, зокрема, обліком деревостанів, їх охороною, нашестям короїдів, що завдає непоправної шкоди сосновим насадженням. Лісовий урок в учнівському лісництві засвідчив, що школі поталанило на шефів. Вони не тільки можуть допомогти матеріально своїм юним колегам, але й розповісти багато повчального, з ними завжди цікаво. Лісівники ж не приховували: зацікавлені у співпраці і вже зараз дбають про гідну професійну зміну, яка з роками має прийти їм на підмогу.

Сергій ЦЮРИЦЬ, прес-служба Волинського ОУЛМГ

 

 

                                                            

 

 

 

                                                                       

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь